Nechejme očkovat poslance

30. března 2011 v 22:29 | Petr Hynek |  Články
Vzpomínáte si ještě na ten humbuk kolem ptačí a posléze prasečí chřipky? Jak nás všechna média strašila smrtí a jako samospasitelský lék nabízela vakcíny? Proč asi? A kolik neočkovaných lidí nakonec na tuto "pandemickou" nemoc zemřelo? Určitě ne víc než těch očkovaných a rozhodně mnohem, mnohem méně, než na obyčejnou chřipku. Jednalo se spíše o ojedinělé případy. Nicméně výrobce vakcín se napakoval. Víte, stačí mít pod palcem média, vytroubit do světa nějakou hrůzostrašnou novinu - lidi se rádi bojí - nabídnout lék a máte postaráno o dobrý kšeft.
Světová zdravotnická organizace (WHO) teď vyšetřuje zprávy z 12 zemí, které prohlašují, že očkování proti prasečí chřipce (H1N1) je odpovědné za způsobení narkolepsie - poruchy zahrnující extrémní chronickou únavu a tendenci usnout náhle a bez varování. Jedna zpráva z Finska například zjistila, že u dětí, které obdržely vakcínu proti prasečí chřipce, byla o 900 % větší pravděpodobnost vzniku narkolepsie než u neočkovaných dětí. Navrhuji, aby se nevyužité vakcíny použily pro očkování našich poslanců. Polovina z nich stejně v Parlamentu i Senátu pospává a pro druhou polovinu bude také lepší, když bude raději spát...
Nenechejme se strašit médii. Nevěřte všemu, co se píše. Chtějí jen vydělat na našem strachu. Nedejme jim šanci!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 malé srdce malé srdce | 2. dubna 2011 v 18:58 | Reagovat

Na to si vzpomínám velmi dobře. To bylo samé bububu a nakonec se pravda ukázala! Dokonce si vzpomínám, jak na Slovensku, kde žiji, nadávali tehdejšímu ministrovi zdravotnictví Rašimu, že proč váhá s nákupem. Vždyť Slovensko je nakoupilo úplně jako poslední. A také mu nadávali, proč jich nakoupil tak málo. Nakonec jich přeci jen koupil ( myslím, že to bylo jen pod tlakem veřejné mínky těch, kteří se nechali úplně ochromit strachem. )Nejsem si teď jistý přesným číslem, ale myslím, že to bylo něco okolo miliónu vakcín (za 7,60 Eur/1ks ) na pět miliónů obyvatel. Nakonec prasečí pandemie se nepotvrdila a sklady jsou plné vakcín, které nikdo nechce. To, že farmaceutické firmy si plní kapsy to je víceméně jasné. Problémem je, že když se vypukne skutečná pandemie, nikdo jim už nebude věřit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama