Vyrábět biopaliva je zločin

19. března 2011 v 15:30 | Petr Hynek |  Články
Pěstovat potravinové plodiny, které se pak spálí jako pohonné hmoty, je zločinem proti lidskosti," prohlásil zvláštní zmocněnec OSN pro právo na výživu Jean Ziegler. Nicméně zločinci z EU chtějí do roku 2020 pokrýt biopalivy 10 % spotřeby pohonných hmot. To by se však energetické rostliny musely pěstovat na 70 % orné půdy, což by rozvrátilo evropský trh s potravinami.
A proč se v novinách nedozvíme pravdu? Protože stejní zločinci diktují médiím, o čem se psát bude a o čem ne. Platí novinářům za šíření lží!
Proč se nepíše, že na výrobu jednoho litru biopaliva je třeba 2500 litrů vody?
Proč se nepíše, že biopaliva škodí čtyřikrát víc než benzin a nafta?
Proč se nepíše, že zavedení biopaliv zvýšilo ceny základních potravin a spustilo v zemích Třetího světa potravinovou krizi?
Proč se nepíše, že pěstování "energetických plodin" jako kukuřice nebo řepka zahrnuje rozsáhlé uvolňování oxidu dusného, který je cca 300× horší skleníkový plyn než CO2?
Proč se nepíše, že množství zrna, použitého k naplnění nádrže většího sportovního automobilu ethanolem by pokrylo spotřebu jídla jednoho člověka rok?
Proč se nepíše, že probíhají jednání o dodávkách etanolu z Brazílie, kde je kvůli jeho produkci vypalována stále větší plocha amazonských pralesů?
Proč se nepíše že ze stejných důvodů se kácejí i pralesy jihovýchodní Asie a vymírají tisíce rostlinných a živočišných druhů?
Proč se nepíše, že k vyprodukování biopaliva je třeba více energie, než se získá jeho spálením a že vedlejším produktem je eroze půdy, znečištění a postupné vyčerpávání vodních zdrojů?
Ano, Evropská unie dotuje zločin, kterým je spalování potravin a i když sám Brusel vydal zprávu o škodlivosti biopaliv a přiznává, že škodí více než benzin a nafta, nikoho nenapadne toto šílenství zastavit. Ani jedna země se nepostaví na odpor. Dokdy budeme těmto zvěrstvům nečinně přihlížet? Zřejmě do té doby, než hladomor přijde i k nám. To už ale bude pozdě...
A co jsou vlastně biopaliva? Asi nejznámějším biopalivem není čistý řepkový olej, ale jeho metylester - tzv. bionafta, která se vyrábí chemickou reakcí oleje s metanolem a hydroxidem sodným. Lze ji připravit i ze sójového oleje. Druhým světově rozšířeným biopalivem je bioetanol, vyráběný z kukuřice nebo z cukrové třtiny.
Nejznámějším biopalivem je metylester vyráběný z řepkového oleje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama