Afriko, zůstaň Afrikou...

15. dubna 2011 v 21:29 | Petr Hynek |  Články
Věděli jste, že za revolucemi, které zaplavily letos arabské země, stály mj. i finance investované vládou Spojených států? Proč asi? Vůdci povstání v jednotlivých zemích prošli podle informací deníku New York Times americkým školením ve věcech, jako je práce s novými typy médií, sociálními sítěmi či vedení veřejných kampaní.
Je zde jasný záměr. Získat kontrolu nad nerostným bohatstvím, především ropou, a získat pro své zboží nové trhy. Pokud se podaří Afriku "demokratizovat" podle západního vzoru, mají kapitalisté vyhráno. Co na tom, že zničí tisíciletou historii, tradice a kulturu.
Cítím s Lybií a jen pevně doufám, že ti, kteří se proti ní postavili, nezničí definitivně její národní hrdost a bohatství, že nezlikvidují zemědělství a vlastní potravinové zdroje jako Evropská unie zlikvidovala u nás, že nepostaví své super a gigamarkety, jako se po "revoluci" začaly stavět u nás a téměř zlikvidovaly domácí výrobce i maloobchodníky. Cítím s Lybií. Máme hodně společného a já bych nejen této zemi, ale celé Africe moc přál, aby zůstala tím čím byla a je, aby zůstala Afrikou!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama