Mediální degenerace mozků

13. července 2011 v 23:39 | Petr Hynek |  Články
Tak tohle jsem si poznamenal do tehdy ještě papírového "blogu" už v r. 2004:
Degenerace lidských mozků způsobená dlouhodobým mediálním tlakem a vytvářením falešných představ o tom, co je dobré a co špatné, co je reálné a co nereálné, to vše vedlo k vytvoření falešné ideje o podstatě tohoto světa. Lidský život se kvůli absolutní deformaci myšlení bohužel často nevratně ocitnul ve virtuální realitě bez schopnosti samostatně uvažovat a myslet. Schopnost přirozených lidských reakcí a potřeb byla potlačena a nastoupily falešné potřeby společenské.
Lidské myšlení na počátku 21. století je pokřivené, chybí mu reálný a prapůvodní základ. Své postoje utváříme podle toho, co vidíme v televizi, slyšíme v rádiu, čteme v novinách, co do nás odmalička vtloukají již stejně deformovaní rodiče, učitelé, politici, herci, zaměstnavatelé...
Nedokážeme už často sami rozeznat, co je pravda a co je lež, co je reálné a co není. A tak není divu, že se několika málo jedincům podařilo prostřednictvím médií a cíleně vedené výchovy zcela ovládnout svět a řídit jej po svém. Mít vlastní názor a pátrat po pravdě je považováno skoro za zločin.

A toto jsem si dnes přečetl v knize, která se jmenuje vtipně "Ruce pryč od této knihy" od Jana van Helsinga a zabývá se právě hledáním pravdy a vlastního zdravého názoru:
Některé cíle řádu iluminátů se dostaly na veřejnost v roce 1785, kdy na cestě z Frankfurtu do Paříže udeřil do kurýra bavorských iluminátů blesk a část spisů, které přenášel, padla do nepovolených rukou. Kromě jiného se v nich píše:
"...masy se dle vůle iluminátů budou usměrňovat kontrolou tisku...
Je třeba až do krajnosti podporovat všechny špatné lidské zvyky, slabosti, vášně, chyby...
Navykneme národy, aby zdání považovaly za skutečnost, aby se spokojily s povrchním, hnaly se za zábavou a unavily se v nekončící závislosti hledání něčeho nového..."

Pozn. k Iluminátům
"Ilumináti - osvícená tajná společnost. Často se mluví o tajemné spiklenecké organizaci, která údajně tajně řídí světové události, nebo o moderní podobě bavorských Iluminátů. V tomto konspirativním kontextu jsou často spojováni s Novým světovým řádem (NWO). Věří se, že Ilumináti stojí za událostmi, které pravděpodobně vedou k Novému světovému řádu, v němž bude celý svět řízen jedinou, fašistickou vládou a mnoho lidí bude odstraněno. (Zdroj: Wikipedie)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Swea Swea | Web | 13. července 2011 v 23:44 | Reagovat

Zajímavý článek ! :) Palec hore

2 Amelie Amelie | Web | 14. července 2011 v 23:41 | Reagovat

Hezké zamyšlení. Snažím se holky naučit, aby projevovaly svůj názor. Aby ony ovládaly počítač a NE počítač je. Aby trávily svůj čas smysluplně a ne jen planým vysedáváním u TV. Vybírám, na co se mohou dívat a na co ne. Někdy se na mě zlobí a argumentují kamarádkami, které tráví veškerý čas u TV a u PC, ale ony mi jednou dají za pravdu...možná. :-)

3 Petr H Petr H | Web | 14. července 2011 v 23:47 | Reagovat

[2]: Díky za reakci. Jednou na to holky určitě přijdou samy, co je pro život důležité a co není. Já televizi vypnul asi před rokem a počítač mám jen k práci - a blog, to je takový relax. Ale nikdy na něm nebyla žádná hra. Vděčný jsem za internet, protože tam si člověk najde pravdivější informace než ve zmanipulovaných novinách a TV.

4 malé srdce malé srdce | Web | 15. července 2011 v 0:48 | Reagovat

Výborný článek!!!

A přesně toto oni nechtějí, abychom se učili myslet. Pokládám za velmi důležité abychom nejenom přijímali, ale také konstruktivně mysleli. Je důležité rozvíjet v sobě schopnost správného vhledu. Je smutné, že se ve školách neučí jak správně myslet. Čas od času se však vyskytnou vzácní učitelé ducha, kteří tuto schopnost předávají dále. Je opravdovou vzácností takového učitele potkat. Když se tak stane, nikdy na takovéhoto učitele nezapomeneme, protože hovoří hlasem pravdy a na to je potřebné mít vždycky velkou odvahu vyčlenit se ze zaužívané šablony a přinášet něco nového a průkopnického. Umění myslet je uměním postaveným na hodnotách morálních a duchovních. Já nemám diplom, nikdy jsem nevystudoval vysokou školu, jsem velmi jednoduchý člověk, ale moc dobře chápu, že člověk musí rozvíjet svůj intelekt tím správným způsobem, musí se učit myslet, musí se neustále vzdělávat, aby měl vždycky navrch před těmi, kdo se snaží pravdu zkreslovat a že jich je více než dost je zřejmé.

A vlastně člověk nemusí mít ani světské vzdělání aby pochopil Pravdu, protože živá Pravda vždycky vychází jen z Ducha.

5 Petr H Petr H | Web | 15. července 2011 v 13:26 | Reagovat

[4]: Díky Malé Srdce za tvůj komentář k věci. Ano, správnému myšlení nás ve školách neučili, spíš naopak, takže pokud jsi nestudoval VŠ, je to pro tebe do života možná lépe než hůře ;-) Mít řadu diplomů ještě neznamená všechno. Pokud by se ve školách učilo morálce, duchovním věcem, ekologii, správnému pěstování rostlin a chování zvířat, bylo by na světě lépe. Ale kolik takových učitelů je, kteří nejsou poplatní režimu a době? Snad se to jednou změní...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama