Naši politici jsou prodejné děvky

17. srpna 2011 v 21:40 | Petr Hynek |  Články
"Naši politici jsou prodejné děvky," těmito slovy se vyjádřil na adresu představitelů této země jeden z ovocnářů na jižní Moravě. Bylo to v souvislosti s obchodními praktikami v oblasti prodeje ovoce v ČR. Já s tímto ovocnářem a výše uvedenou citací plně souhlasím a kdykoli se pod ni podepíšu. Jak jinak si totiž lze vysvětlit, že zahraniční řetězce odmítají obchodovat s českým (moravským) ovocem a téměř stoprocentně nás zásobují zahraničním zbožím pochybné kvality a původu?

Jak to, že v sousedním Slovensku si dokázali prosadit, že řetězce musí odebírat nejméně sedmdesát procent domácí produkce a pouze v případě neúrody nahradit ovocem ze zahraničí? A ptám se dál - jak to, že domácí producenti musí procházet tak přísnými kontrolními a byrokratickými mechanismy na kvalitu ovoce, zatímco dovozové zboží se kontroluje spíš výjimečně? Komu jde o likvidaci našeho zemědělství a proč? Respektive - za kolik?

Vyzývám proto alespoň všechny konzumenty - kupujte domácí ovoce, zeleninu a pijte naše víno. Najděte si svého dodavatele a ignorujte řetězce. Podpoříte tím naše pěstitele, ekonomiku, zaměstnanost, ale v první řadě taky svoje zdraví. Naši předkové nebyli hloupí, když říkali, že konzumovat se mají jen ty potraviny, které se sami vypěstujeme a vyrobíme z vlastních surovin. Politici na nás kašlou, jim jde jenom o sebe a svoje koryta. Pomozme si proto sami a kdo nemá vlastní zahrádku, nechť podporuje pěstitele ovoce, zeleniny a výrobce vína z nejbližšího okolí.

O české ovoce nemají obchodníci zájem...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama